Niezbędnik Trzylatka

Drodzy rodzice dzieci przyjętych do Przedszkola nr 3 „Wesoła Trójeczka” -  serdecznie Was witamy i zapraszamy do zapoznania się z niezbędnikiem !!!

Przedszkole jest miejscem nowym nie tylko dla Waszych dzieci, ale także dla Was.  Warto abyście poznali zasady i reguły jego pracy.

Jeśli coś Was interesuje lub niepokoi zachęcamy do stawiania pytań na zebraniu organizacyjnym we wrześniu (termin zebrania podamy pod koniec sierpnia na stronie internetowej przedszkola). Chętnie  odpowiemy na wszystkie pytania.

Zachęcamy Was do aktywnego angażowania się w życie przedszkola. Razem możemy kształtować przyszłość naszych dzieci.

Niezbędnik dziecka w pierwszym tygodniu

W pierwszym tygodniu pobytu dziecka w przedszkolu prosimy o przymocowanie do ubranka dziecka karteczki z jego imieniem i nazwiskiem. Każde z dzieci otrzyma w szatni swoją, własną szafkę, podpisaną imieniem i nazwiskiem.

Kapcie (w szatni)

Worek materiałowy z 2 kompletami ubrań na zmianę (w szatni)

Pisemna informacja od lekarza, jeśli dziecko nie może jeść jakiś produktów, przyjmuje leki

( leków nie podajemy w przedszkolu ), ma na coś alergię.

Cztery opakowania chusteczek higienicznych w pudełku, cztery opakowania chusteczek nawilżanych na semestr.

Jeden duży worek – reklamówka na brudną pościel.

Małe reklamówki, woreczki na zabrudzoną odzież.

Niezbędnik dziecka w drugim tygodniu

Duży kocyk w poszewce (wymiary 140 x 200 cm), mała poduszeczka w poszewce (pościel wymieniamy wg własnego uznania)

Ryza papieru ksero na semestr.

Kontakt z nauczycielami

Z nauczycielami kontakt jest na bieżąco przez cały rok. Nauczyciel wszystkie ważne kwestie dotyczące dziecka zgłasza na bieżąco. Ponadto odbywają się konsultacje i zebrania z rodzicami.

Na pierwszym zebraniu wyłaniana jest trójka rodziców do Rady Rodziców, która reprezentuje grupę.

Ważne

Prosimy o przyprowadzanie dzieci do przedszkola do godziny 8:30. Spóźnienie dziecka do przedszkola należy zgłosić najpóźniej do godziny 9.00.

Odbiór dzieci

Prosimy o odbieranie dziecka z przedszkola do godziny 16:50. Muszą mieć Państwo czas na przygotowanie dziecka do wyjścia z przedszkola, a nauczyciele na sprawdzenie, zdezynfekowanie i zamknięcie placówki.

Dziecko może być odbierane z przedszkola tylko przez rodziców lub osobę dorosłą, mającą pisemne upoważnienie rodziców. Pisemne upoważnienie składamy na początku roku z podaniem imienia, nazwiska i numeru dowodu osobistego osoby upoważnianej.

Strój dziecka

Dzieci powinny być ubierane w wygodne i praktyczne ubranka, tj. odzież, która nie krępuje dziecka i pozwala mu na swobodę zabaw i zajęć. Pamiętajcie, iż podczas zajęć plastycznych lub zabaw w ogrodzie dziecko może się ubrudzić. Mogą przydarzyć się mu również inne przykre sytuacje np. „awaria” w toalecie, wylany napój, itp. Zadbajcie więc, aby Wasze dziecko miało na półce zapasowe ubranko. Nie może ono być kłopotliwe i uciążliwe do zakładania i zapinania. Najlepiej, jeśli spodnie czy spódniczka są na gumce a kapcie i buty zapinają się na rzepy. Jest to szczególnie ważne w przypadku maluchów, które chcą być samodzielne a jednocześnie ich umiejętność samoobsługi nie jest jeszcze doskonała.

Prosimy o dostosowanie ubioru dzieci do panującej aury tak, abyśmy mogli jak najwięcej czasu spędzać na świeżym powietrzu.

Dzieci chore

Dzieci zakaźnie chore lub z gorączką nie są przyjmowane do przedszkola. Prosimy o nie przyprowadzanie dzieci przeziębionych. Katar to także choroba. Pamiętajmy również o innych dzieciach i o niebezpieczeństwie zarażenia. Jeśli dziecko źle poczuje się w trakcie pobytu w przedszkolu natychmiast powiadomimy o tym rodziców lub opiekunów. W związku z tym, prosimy, aby numery Waszych telefonów, którymi dysponujemy były aktualne. Prosimy również o zgłaszanie nam wszystkich przypadków zachorowań dzieci na choroby zakaźne.

Żywienie

Prawidłowe żywienie dziecka w okresie przedszkolnym to jeden z najważniejszych czynników gwarantujących zdrowie i prawidłowy rozwój fizyczny i umysłowy dzieci.

Wszystkie ważne informacje są wywieszone na bieżąco na tablicach ogłoszeń.

PROSIMY O POBRANIE ZAŁĄCZNIKÓW ORAZ O ICH WYPEŁNIENIE – deklaracja pobytu dziecka w przedszkolu, karta informacyjna o dziecku.

Opłaty

OPŁATA ZA PRZEDSZKOLE: Realizacja podstawy programowej (7:00 – 12:00) – godziny bezpłatne, pozostałe zadeklarowane w umowie godziny płatne 1 ,30zł.

Stawka dzienna za wyżywienie (na dzień  wynosi 12 zł

Dzieci z rodzin wielodzietnych są zwolnione z opłaty stałej za przedszkole (załącznik do wypełnienia w zakładce).

O szczegółach spotkań z osobami z zewnątrz powiadomimy Państwa na wrześniowym.

Zaangażowanie rodziców

Chcemy aby rodzice mieli realny wpływ na rozwój dzieci oraz naszego przedszkola. Z przyjemnością  przyjmujemy Państwa pomysły i chęć współpracy z Państwem.