Historia

Budynek Przedszkola nr 3 wraz z przylegającą doń Szkołą Podstawową nr 1 i Przedszkolem 109 tworzył dawniej Zespół Szkół Ludowych. W budynku dzisiejszego przedszkola mieśćił się dom mieszkalny dla dyrektora szkoły. Budynek, w którym mieści sie Przedszkole nr 3 nawiązuje do form architektury wiejskiej. Niewielka trójkątna połać dachu powstała przez ukośne ścięcie górnej części , tworzy naczółkowy dach zdobiony przy kalenicy geometrycznym frezem, a na krawędzi okapu profilowanymi, drewnianymi listwami. Całość elewacji pokryta jest czerwoną cegłą.

Przedszkole usytuowane jest w wolnostojącym budynku, otoczonym ogrodem, wyposażonym w sprzęt jordanowski. Jest to doskonałe miejscezabaw dzieci, zajęć sportowych czy też festynów rodzinnych i innych uroczystości. W przedszkolu zorganizowane sącztery oddziały dla dzieci 3,4,5,6- letnich.Kolorowe sale wyposażone w funkcjonalne meble dostosowane do wieku dzieci, estetyczne łazienki sprawiaja, że wnętrze przedszkola zachęca przytulną, rodzinną i bezpieczna atmosferą.

Placówka dysponuje również własną kuchnią, w której przyrządzane sa smaczne, domowe posiłki.

W historii naszegp przedszkola funkcję dyrektora placówki pełniły kolejne panie:

• Maria Świątkowska
  • Antonina Bogdał