Wycieczka do Krzeptowa

W dniu 3 października nasze maluchy zaopatrzone w plecaczki, z wielką radością i uśmiechem na twarzy wraz z Paniami wybrały się na wycieczkę do Zielonej Doliny w Krzeptowie. Na miejscu czekało na nas mnóstwo atrakcji. Dzieci mogły wyszaleć się do woli korzystając z samochodzików, rowerów, piłek, wspinaczek, huśtawek, zjeżdżalni oraz znaleźć chwilę spokoju w drewnianym domku i piaskownicy :)
Dowiedzieliśmy się skąd są ziemniaki i jak należy je zbierać oraz jakie narzędzia i maszyny mogą nam w tym pomóc. Podczas wycieczki odbył się również konkurs na Króla Kartofla polegający na zebraniu jak największej liczby ziemniaków. Maluchy pełne zaangażowania od razu przystąpiły do zadania. Mistrzem został ogłoszony Tobiasz jako najszybciej zbierający uczestnik. Po rywalizacji, przedszkolaki wykonywały pracę plastyczną "Jeżyki" z ziemniaków. Mieliśmy też okazję spróbować ziemniaków prosto z ogniska. Niebo w gębie!
Dzień był pełen wrażeń i aktywności, co widać na zmęczonych buziach naszych maluchów w drodze powrotnej :)